Твердотопливные котлы длительного горения
(066)728-58-82
(066)516-36-68
(096)42-99-530

Якої потужності котел варто вибрати.

Вибираючи котел, крім вибору типу палива, потрібно й добре обдумати якої потужності котел найкраще підійде вашому дому. Величину потрібно підбирати відповідно до тепловитрат будинку в найхолоднішу пору року, в якому його будуть встановлювати. Для України середня мінусова температура -22 градуси на вулиці. Але потужність котла потрібно завжди брати із запасом на 25% від розрахованої. Це робиться для того, щоб у випадку падіння напруги в мережі чи зниження тиску газу, котел міг нормально працювати в таких умовах.

Логічно, що кожен будинок і його тепловитрати різні, тому потрібно розраховувати потужність твердопаливного котла індивідуально під кожний дім. Із власного досвіду можемо сказати, що для будинку із висотою стелі 3 метри, потрібно 0.5-1кВт енергії на 10м2. Але це для добре утепленого будинку. Якщо ж будинок старий із дерев’яними вікнами, які пропускають холодне повітря і відповідно має великий показник термовитрат, то на тих самих 10м2 вам може знадобитися від 2 до 5 кВт потужності на обігрів приміщення. Тому перед покупкою котла, потрібно зважити і обдумати, чи вам вигідніше купити потужніший котел, чи краще поміняти старі вікна та двері і краще утеплити дім, а тоді вже купити котел із меншою потужністю.

Також не радимо замовляти твердопаливний котел із потужністю, яка є набагато більшою, ніж цього потребує ваш дім. Тому що, котел буде працювати в пів сили. Витрати палива будуть великими, а ККД маленьким. Аналогічна ситуація із котлами, які мають не достатньо потужності для утеплення великого будинку. Вони будуть спалювати велику кількість палива, але не будуть давати бажаного результату і в будинку все одно буде холодно.

Паливо впливає на потужність котла

До речі про паливо для котлів. Це також основний пункт, на який потрібно дивитися при виборі котла. Потрібно добре обдумати, чим краще «заправляти» котел, де можна дістати якісне та сухе паливо для нього. Оскільки добре підібране паливо – це запорука високого ККД для вашого котла і, відповідно, тепло у вашому домі. В сучасних котлах із добре підрахованою потужністю та якісним паливом, ККД може складати 93-96%.

Перед тим як купити твердопаливний котел тривалого горіння, люди найчастіше задаються питаннями: «Як довго горітиме мій котел на одному завантаженні палива? Яке паливо найкраще підійде, щоб котел на одній заправці працював якомога довше?». Тому ми вирішили розповісти Вам, як найкраще розрахувати час горіння твердопаливного котла.

Дуже важливо знати час горіння твердопаливного котла, оскільки, на відміну від газового котла, за ним потрібен додатковий догляд. І щоб у зимову пору, вам не доводилося вставати по серед ночі і заправляти ваш котел, вам варто чітко знати усі його можливості, в тому числі і час горіння.

Що потрібно знати для розрахунку часу горіння

Час горіння залежатиме не лише від типу і потужності котла, але й від тепловитрат будинку та якості палива. Чим більші витрати тепла будинку, тим котел буде інтенсивніше працювати і паливо швидше витрачатиметься. Аналогічна ситуація із паливом. Чим воно сухіше, тим краще. Маючи за плечима багаторічну практику, ми можемо із 100% впевненістю сказати, що від сухих дров річної сушки, майже в двічі більше тепла можна вижати, ніж від свіжозрубаних дров.

Також, для точного розрахунку часу горіння вам добре було б мати покази теплового лічильника за останні 3 місяці (щоб знати середні витрати), а також енергетичний паспорт дому.

Приклад розрахунку кількості палива та часу горіння твердопаливного котла

Візьмемо для прикладу середній показник кількості кіловат/годин за один опалювальний сезон. В Україні це в середньому 50 тис. кВт/год. Вид палива: вугілля. В такому випадку розраховуємо кількість вугілля, яке потрібно: 50 тис кВт ділимо на 5.72 кВт/кг і дістаємо 8.74 тонни. Саме стільки вугілля в середньому потрібно для опалювального сезону. В Україні опалювальний сезон триває приблизно 187 днів.

Розрахуємо середню кількість вугілля, яка витрачається за 1 день: 8.74 т / 187 днів = 0.047 тонни. А це 47 кілограм. Тому, виходить, для того, щоб заповнити котел вугіллям на цілу добу, нам потрібно буде купити котел із топкою, яка спокійно вміщує 47-48 кг вугілля. Але не забувайте, що це розраховується для середньо статичного будинку із середньо статичним котлом. Тому слід окремо враховувати для кожного будинку його тепловитрати, та ККД самого котла.

Розрахунок іншого виду палива відбувається аналогічним чином, лише слід знати, що вугілля має більшу тепловіддачу і більшу насипну масу, тому в топку вміщається більше вугілля ніж деревини. В такому випадку, якщо ви зібралися завантажувати свій котел деревиною чи брикетами, то треба вибирати котел із трішки більшою топкою.

Тому, підсумовуючи, можна сказати: чим більша топка та ККД у твердопаливного котла, тим краще. Тим довше буде він працювати від однієї заправки палива. Але не варто купляти котел із дуже великим запасом потужності для вашого дому, оскільки він просто буде спалювати паливо, тепло від якого буде просто йти не на підігрів будинку, а у димову трубу.

Якщо ви не впевненні у тому, який твердопаливний котел найкраще вибрати для власного будинку і як розрахувати потужність, час горіння та тип палива котла — зверніться за допомогою до наших спеціалістів. Ми все вам детально розповімо і допоможемо купити котел на твердому паливі, який найкраще забезпечить тепло вашому дому навіть у найхолоднішу зиму.

Добавить комментарий

Увага!