Твердотопливные котлы длительного горения
(066)728-58-82
(066)516-36-68
(096)42-99-530

Як вибрати твердопаливний котел?

Буквально декілька десятків років тому назад, Вас переконували замінити твердопаливні котли на більш сучасні та екологічно чистіші газові. Але, як згодом виявилося, газ не такий вже й дешевий. Тому зараз знову зростає популярність на твердопаливні котли.
Види твердопаливних котлів:

В залежності від типу топлива розрізняють наступні види твердопаливних котлів.

Вугільні твердопаливні котли. Вони ще називаються «всеїдними». В таких котлах спалюють великі куски твердого палива, наприклад, кам’яне та буре вугілля, брекети торфяні та вугільні, антрацит. Також підходить для нього різна деревина та свого роду будівельне сміття.

Пелетні твердопаливні котли. Як зрозуміли по назві, «їжею» для таких котлів слугують пелети – паливні гранули, торф’яне біопаливо, різного роду відходи сільського господарства та деревини. Пелети – це циліндри, гранули стандартного розміру.
Плюси: ККД 85-90%, довгий час горіння на одному завантаженні.
Мінуси пелетних котлів – ціна, енергетична залежність та примхивість до палива.

Піролізні твердо тільні котли. В таких котлах спалюють сухе біопаливо, а саме деревину, відходи сільського господарства, при умові, що вміст вологи не більше 20%. Принцип роботи таких котлів – газогенерація.
Плюси: ККД 85-92%, велика тривалість горіння.
Мінуси: чутливість до вологості палива.

Поради при виборі твердопаливних котлів

• Вибираючи ПЕЛЛЕТНИЙ котел, перегляньте ринок, чи продаються біля вас чи у вашому регіоні якісні пелети. Хороші пелети із дуба, ясена та берези. Чи є умови для зберігання їхньої сухості. Зверніть увагу, що при використанні неякісних матеріалів для палива та деревину із підвищеною вологістю – економічно не вигідно та не ефективно при використанні пелетних котлів, тому логічно, що ККД буде нищим.
• Вибираючи ПІРОЛІЗНИЙ котел, подумайте чи буде у вас можливість придбати чи заготовити деревину із вологістю не більше 20%. Якщо надумаєте самі сушити деревену, то знайте, що для досягнення вологості 20% потрібні спеціальні камери або ж відкрите добре провітрюване місце з навісом 3-4 роки і більше. Якщо ви не маєте вищесказаних можливостей, тоді вам можливо варто придбати звичайний твердопаливний вугільний котел.
• Радимо вам підбирати котел з запасом потужності 5-10кВт від необхідної. Потужність котлів залежить від використання висококалорійних паливних брекетів та антрацитів. При використанні палива нижчої якості, теплова потужність може бути нижчою.
• Вибирайте спочатку паливо, яке вам вигідніше, а тоді котел.
• Придбайте котел із вентилятором, особливо коли у вас старий домохід чи слабка тяга.
• Вибираючи сталевий котел, подивіться на товщину листа, з якої виготовлений теплообмінник. Якщо сталь занадто тонка, то вона може деформуватися і швидше руйнуватися від корозії.
• Чавунні котли є невибагливими до палива. Вони спалюють усе що горить та вважаються надійнішими та довговічнішими ніж інші.

Поради при використанні ТВЕРДОПАЛИВНИХ котлів

Щоб була тяга в котлі хороша необхідно:

• Своєчасний догляд, чистка теплообмінних каналів котла та димаря.
• Димохід більшого діаметру.
• Утеплити димар, якщо він виготовлений із сталевої труби. Утеплювати потрібно в приміщенні та на вулиці 3-5 м вгору.
• Для горіння потрібне свіже повітря. Тому приміщення, де знаходиться котел мусить бути добре провітрюваним і має бути забезпеченим постійним припливом свіжого повітря.
• Використовуйте тільки якісне паливо. Якщо використовувати не призначене для вашого котла паливо, то термін служби техніки може бути набагато коротшим.
• Котел вимагає сухого палива (вугілля, деревина, пелети). Якщо використовувати вологе паливо, то в твердопаливному котлі зменшується теплова потужність, тому що багато енергії йде на висушування матеріалу.
• Використовуйте циркуляційний насос для рівномірного прогріву приміщення з відкритою системою опалення.
• Під час монтажу котла в закриту систему опалення, встановіть в першу чергу запобіжний скидний клапан.

В Україні зараз склалася така ситуація, що газ невпинно росте у ціні і виникає потреба забезпечувати опалення будинку іншими видами палива. Серед найбільш доступних та дешевих видів палива в нашій країні є дрова, торф’яні брикети та вугілля. Тому ми розповімо вам про котли, які незалежні від газу, а саме про котли на твердому паливі, їх види та відмінності.

2 Основні відміності між котлами тривалого горіння і піролізним

Твердопаливний котел в домі – це ваше страхування від стрибків цін на газ та електроенергію в Україні. Вам не обов’язково кожного разу переживати, що через певні політичні події в країні чи за її межами, витрати на опалення вашого дому можуть різко зрости. Дрова, на відміну від вугілля та газу можна заготувати й самому, на щастя в Україні лісів багато. Саме через доступність і незалежність палива твердопаливні котли набувають такої високої популярності.

Ціни на твердопаливні котли звісно ж не є маленькими, але завдяки своїй універсальності та ефективності вони спокійно окупляться через 4-5 років. Тому усім людям, яким набридли постійні стрибки цін на газ та електроенергію, варто купити котел на твердому паливі. Але перед покупкою варто оприділитися, який саме котел на твердому паливі вам найкраще підходить: твердопаливний котел тривалого горіння чи піролізний котел.

Твердопаливні котли тривалого горіння

Твердопаливні котли тривалого горіння в Україні на даний момент вважаються найпопулярнішим видом котлів для опалення житла, та й не лише житла, промислові котли тривалого горіння також дуже популярні. А все через те, що люди досить заклопотані і трішки ліниві створіння, яким не хочеться безперервно докладати паливо і проводити більшу половину свого вільного часу біля котла. Тим більше, якщо ви опалювали перед цим власний дім за допомогою газу, то вам буде важко привикнути до того, що за вашим новим котлом потрібен додатковий догляд. Саме через це більшість наших клієнтів вибирають твердопаливні котли тривалого горіння.

Завдяки своїй унікальній конструкції, такий тип котла дозволяє заправляти паливо раз на декілька днів. Конструкція котлів дозволяє по максимуму заповнити топку паливом і розтягнути процес горіння палива на якомога більший час. Наприклад, від однієї заправки дровами ваш котел зможе працювати в автономному режимі до 3 днів, а від вугілля до тижня. Це дуже зручно для заклопотаних людей.

До переваг котлів тривалого горіння можна віднести високий рівень автономності роботи, можливість заправляння котла різноманітним паливом, незалежність від електрики, газу та висока потужність котла. До відносних недоліків можна віднести те, що коефіцієнт корисної дії бажає бути кращим, наразі ККД сучасного котла досягає позначки у 91 %, що бажало б кращого. Але і цього достатньо для забезпечення хорошого опалення для великого будинку чи підприємства.

Піролізні котли на твердому паливі

Піролізні котлиДругий вид котлів на твердому паливі, які набувають великої популярності в Україні – піролізні котли. Основна відмінність, а також і перевага над іншими котлами – здатність вичавити із палива практично все. Тобто, котел, завдяки своїй унікальній технології, спочатку спалює саме дерево, а потім спалює деревний газ, який виділяється на першій стадії горіння. Таким чином ми получаємо більше енергії, і відповідно більше тепла, а звідси і високий коефіцієнт корисної дії. Також, оскільки паливо згоряє майже повністю, процес прибирання котла дуже полегшується, оскільки відходи майже мінімальні. Аналогічно як і твердопаливні котли тривалого горіння, піролізні також можна заправляти майже будь чим, єдине, чого потрібно дотримуватися – це низьку вологість палива, вона не повинна перевищувати 15-20%.
Серед недоліків фігурує лише ціна на піролізні котли. Але з часом вона виправдає і відшкодує витрачені гроші.
Тому, підсумовуючи, робимо наступний висновок: якщо вам потрібен котел, якому не потрібно додаткового догляду – вам краще купити простий твердопаливний котел тривалого горіння. Якщо ж вас цікавить котел із високим ККД та у вас немає місця для зберігання великої кількості палива, і ви бажаєте це паливо використати по максимуму, ваш вибір має зупинитися на котлах тривалого горіння Стропува.
Якщо ж ви ще вагаєтеся у виборі котла, або у вас виникли якісь запитання – звертайтеся до нас і наші спеціалісти нададуть вам усю потрібну інформацію.

Добавить комментарий

Увага!