Твердотопливные котлы длительного горения
(066)728-58-82
(066)516-36-68
(096)42-99-530

Вимоги до приміщень для твердопаливних котлів

Купити твердопаливний котел це лише половина справи. Якість опалення вашого будинку залежить не лише від типу та потужності котла, але й від приміщення, в якому він знаходиться. Тому розповімо вам про вимоги до приміщень для твердопаливних котлів.

Вимог до приміщень існує дуже велика кількість і вони розкидані по різних нормативних документах. Звісно, зараз їх усіх можна знайти і прочитати в інтернеті, але розбиратися простому покупцеві, у всіх нюансах і мудрих словах законодавців, дуже важко. Тому ми приготували вам список найголовніших вимог та порад, яких потрібно дотримуватися при облаштуванні приміщення під котельню.

Основні вимоги до приміщень

1. Висота приміщення. Для твердопаливних котлів потрібно підбирати приміщення із висотою стелі не менше 2,5 метрів. Якщо ж ви вирішили купити котел іншого типу, наприклад газовий котел, то вам підійде приміщення висотою 2,2 метри, але не менше. І при умові, що потужність котла не перевищує 30 кВт.
2. Відстань від котла до стелі, а якщо бути точними: відстань від верхнього елементу котла, до нижньої частини перекриття стелі приміщення, має бути не менше 70 сантиметрів. Ця вимога стосується як котлів на твердому паливі, так і для котлів іншого типу горіння.
3. Проміжок між передньою частиною твердопаливного котла та стіною має складати не менше 2 метрів довжини. Це потрібно для того, щоб ви змогли легко і без додаткових труднощів завантажити паливо в котел. Для газових котлів, наприклад, вистачає відстані в 1 метр.
4. Відстань між котлом і боковою стіною має складати не менше 1 метра. Це ж стосується відстані між котлами або котлом та паливом. Хоча, паливо для котла рекомендується зберігати в іншому приміщенні, або за невеличкою стіною.
5. Вогнестійкість приміщення. Для того щоб вберегти решту будинку від небезпеки виникнення пожежі, приміщення для котла мусить мати пожежостійкі стіни із вогнестійкістю не менше 45 EI (45 хвилин). Таким класом вогнестійкості володіють стіни із цегли, та стіни покриті мінеральною штукатуркою або керамічною плиткою.
6. Вимоги до дверей для котельні. Двері для котельні також мають відповідати певним параметрам.
По-перше, бажано щоб котельня мала вихід на вулицю. Якщо у вас немає такої можливості, і вихід із котельні веде в середину будинку, то вам потрібно поставити протипожежні двері із класом вогнестійкості не менше 30 EI (30 хвилин).

По-друге, котельня має бути герметичною, двері та стіни потрібно обладнати додатковим захистом проти газів та пари, які можуть утворюватися в котлі.

По-третє, існують стандарти щодо ширини входу в котельню. Дверний отвір мусить мати ширину не менше 80 см. Це потрібно як для спокійної евакуації людей, в разі виникнення надзвичайної ситуації, так і для того, щоб спокійно можна було занести як сам котел перед монтажем, так і в подальшому без перешкод постачати паливо в котельню.

Це 6 основних вимог до приміщення для твердопаливного котла, яких варто дотримуватися, якщо ви бажаєте захистити свій дім від надзвичайних ситуацій чи пожежі, викликаних несправним котлом чи неправильною експлуатацією в майбутньому.

Рекомендації розміщення твердопаливних котлів

Поради щодо приміщення для твердопаливного котла

Радимо, перед монтажем котла, утеплити приміщення. Оскільки через не утепленні стіни, вікна та двері виходить більше третини тепла. І в холодну пору року ви будете опалювати більше вулицю, ніж свій будинок. Плюс, холодне приміщення негативно впливає на якість експлуатації котла та може спричинити до появи тріщин або замерзання води у котлі.

Також, котел варто розміщувати на міцній бетонній підлозі або на спеціальному фундаментів. Коли будете заливати бетонну підлогу під котел, не шкодуйте цементу, оскільки від міцності підлоги залежить довговічність і якість експлуатації котла. Підлога має витримувати на собі не лише вагу котла із паливом, але й бути стійкою до ударів.

Не забувайте, що в приміщення для котла має бути спеціальний отвір для доступу свіжого повітря в приміщення. Без кисню вогонь не горить — це всім відома істина. Тому, варто зробити у стіні спеціальний отвір для труби діаметром 45-50мм. Отвір бажано вибивати внизу, але на такій висоті, щоб влітку у нього не затікала вода, а взимку не замело снігом.

Не будуйте котельню окремо від будинку, який опалюєте. Трансферні витрати тепла будуть дуже значними і вам доведеться у такому випадку утеплювати труби та купляти потужніший твердопаливний котел, який в свою чергу спалює більшу кількість палива. Це економічно не вигідно.

Дотримуйтеся цих простих порад та вимог щодо приміщення для твердопаливного котла і ви будете забезпечені теплом та спокоєм на довгі роки.

Скоро наступлять холоди і уже зараз варто задуматися про опалення власного дому. У час постійного збільшення цін на енергоресурси, найкращим та найдешевшим способом опалення будинку стане покупка нового твердопаливного котла. На ринку України представлений величезний вибір котлів і часто людям важко самостійно розібратися серед цього розмаїття опалювальних пристроїв. Тому сьогодні розповімо вам, який котел довготривалого горіння найкраще купити в Україні, щоб залишитися задоволеним своєю покупкою.

Спочатку варто розібратися, які основні помилки роблять більшість людей при виборі твердопаливного котла. Перше, на що кожен українець звертає увагу, це ціна на твердопаливний котел. Так, ціновий аспект дуже важливий для покупця, особливо у наш не простий час, коли ціни на все ростуть шаленими темпами. Але це одна із найголовніших помилок, які роблять люди. Так, ціни на твердопаливні котли не є маленькими, але варто знати, що інколи, економлячи на покупці, ви в майбутньому можете витратити набагато більше коштів на ремонт та покупку додаткового оснащення.

Другою помилкою під час вибору твердопаливного котла довготривалого горіння, є те, що люди перед тим як купити котел не обдумують, який тип палива буде для них найвигіднішим. І буває, що можуть вибрати котел, який потребує паливо із вологістю не більше 20-25%, а заправляють його більш вологим паливом. І після цього виникають питання, чому котел не достатньо нагрівається, чому котел вийшов з ладу і т.п.

По третє, варто добре порахувати потужність котла, яка вам буде потрібна. Цей пункт в першу чергу залежить від площі опалювальної території, та рівня тепловіддачі вашого дому. Тобто, якщо у вас старі вікна та двері, які пропускають холод в приміщення, вам доведеться купити котел більшої потужності, або спочатку купити нові вікна та утеплити двері.

Аналогічно, може виникнути проблема у своєчасному завантаженні котлів паливом. А в дешевих котлах це доводиться робити 3-4 рази за добу, що не дуже зручно, тим більше, коли паливо закінчується вночі.

Тому найкращим варіантом твердопаливного котла в Україні є автоматичний котел тривалого горіння STROPUVA, який Ви можете купити у нашої компанії для обігріву житла чи промислових приміщень. Потужності одного такого котла хватить для хорошого обігріву площі навіть від50м2-до 500м2 Котел «Стопува» працює за принципом вернього горіння тління що дає спалювання палива, а саме деревини, стружки, тріски та інших сухих матеріалів. Сучасний механічний біметаливий терморегулятор та унікальний принцип спалення дров, забезпечує автономну роботу котла до 31 годин і до 5 діб на вугіллі. Тому із твердопаливним котлом «Стопува» ви можете забути про усі незручності, які виникають із простими котлами на дровах.

Добавить комментарий

Увага!