Твердотопливные котлы длительного горения
(066)728-58-82
(066)516-36-68
(096)42-99-530

Котлы Stropuva

Твердопаливні котли тривалого горіння STROPUVA (Стропува)

kotel

Котел Stropuva

 

Твердопаливний котел нового покоління Stropuva позбавлений практично всіх недоліків попередників. Завдяки особливості конструкції паливо в котлі горить не від низу до верху, а зверху вниз. За рахунок цього досягається феноменальна тривалість горіння на одній закладці: дрів — 30 годин, вугілля — цілих 5 діб.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

У 2000 році у Вільнюсі  Едмундас Штрупайтіс запатентував нову схему горіння твердого палива і створений на її основий котел НОВОГО ПОКОЛІННЯ, що став логічним завершенням еволюції “класичних” твердопаливних котлів. У даному пристрої були втілені в життя ідеї незалежності котла, високого ККД і максимально можливого часу роботи на одній закладці палива. Виробництво даних котлів початок ЗАТ «Стропува і Ко». З тих пір котли STROPUVA поставляються в країни Прибалтики, Росію, Польщу, а тепер і до України, забезпечуючи небачену раніше економію і комфорт мешкання в заміському будинку.
Це єдиний литовський котел, удостоєний європейського сертифікату CE. У 2008 році котел отримав золоту медаль на конкурсі «Кращий прродукт 2008 років» як конкурентоздатний і економічний товар високої якості.

ПРИНЦИП ДІЇ КОТЛА

У котлі використовується принцип, який легко перевірити, узявши в руку засвічений сірник. Якщо обернути сірник голівкою вниз, вона горітиме 15 секунд, нагріваючи термометр до 60°. Якщо тримати сірник голівкою вгору, вона горітиме 30 секунд, нагріваючи термометр навіть до 120°. Легко переконатися, що другий спосіб забезпечує значно триваліше і корисніше горіння палива. У котлі STROPUVA паливо розпалюється і горить в тонкому поверхневому шарі, причому котел забезпечує високий ККД, навіть коли видає всього 10% від максимальної потужності.

Дана інноваційна схема горіння палива і конструкції котла в цілому захищена в даний час вісьма патентами і сертифікатами відповідності різних країн, включаючи Україну

КОНСТРУКЦІЯ

Конструктивно котел складається з двох сталевих циліндрів — один усередині іншого, між якими знаходиться вода, що нагрівається. У внутрішньому циліндрі розміщена топка, подача повітря в яку відбувається через телескопічний розподільник. У міру прогорання палива зверху вниз розподільник повітря опускається, зберігаючи оптимальні умови горіння.

У твердопаливний котлі STROPUVA закладається великий об’єм палива, яке розпалюється і горить в поверхневому шарі, а не знизу, як в традиційних котлах. Найбільш економічні умови для згорання дрів або вугілля створюються завдяки тому, що розподільник повітря в процесі прогорання палива опускається вниз, до самих нижніх шарів закладеного палива, а нагріті гази, віддаючи тепло внутрішнім стінкам топки, піднімаються в димар. Таким чином, казан оптимально і максимально економічно витрачає паливо, дозволяючи досягти високих показників ККД.

В процесі роботи котел підтримує задану температуру теплоносія, змінюючи подачу повітря і інтенсивність горіння палива за допомогою біметалічного регулювальника тяги. Надлишкове тепло не виробляється, відповідно, не потрібна акумулююча ємкість, димар потрібний лише від 4,5м, що скорочує первинні витрати.
Випускається дві лінійки котлів STROPUVA: дров’яний і універсальний (що працює на будь-якому вигляді твердого палива). Діапазон можностей котлів/опалювана площа: 7 кВт/20-80м2, 10 кВт/50-100м2, 20 кВт/100-250м2, 40 кВт/200-500м2. Для великих площ можлива установка декількох котлів каскадом

ЕКОНОМІЧНІСТЬ

Котли STROPUVA забезпечують середню тривалість горіння на одній закладці дрів — 30 годин, вугілля — 5 діб. Настільки велика тривалість роботи на одній закладці палива — це економія не лише засобів, але часу і сил, а також зручність і комфорт експлуатації у будь-який час року.

Наприклад, котел потужністю 10кВт на одній закладці дрів (25кг) здатний обігрівати приміщення 100 кв.м. протягом 31 години, а на одній закладці вугілля (75кг) — протягом 5 діб. Котел на 40кВт здатний опалювати приміщення 400кв.м протягом цілих 6 діб. Для цього йому буде потрібно закладку 240кг кам’яного вугілля, кожен кілограм якого при згоранні дасть порядку 4,8кВт/ч теплової енергії. Дані характеристики доведені багаточисельними тестами і досвідом експлуатації більше 8 років.

Середня норма вжитку дрів, вугілля і будь-якого іншого твердого палива в котлі STROPUVA набагато нижче в кількісному і грошовому вираженні, чим в котлі на інших видах палива: зріджений газ, дизпаливо, електрика, а також котлів на твердому паливі інших виробників.

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Відсутність автоматизованих складних систем управління котлом STROPUVA і контролю процесу горіння зважаючи на сам принцип роботи казана на чисто термостатичних властивостях металу забезпечують:

— для дров’яних котлів — повну незалежність (що особливо актуально при знаходженні будинку в зоні відсутності або проблем з подачею електроенергії)

— для універсальних котлів — близько 15-20 Вт для вузла нагнітача повітря в топку.

Котли на дровах при роботі в системах опалювання з природною циркуляцією води не вимагають електрики взагалі. Вони з успіхом можуть застосовуватися скрізь, де інші джерела енергії недоступні або дорогі. Причому, це відноситься і до обігріву приміщень, і до виробництва гарячої води (Котлы отопительные).

АВТОНОМНІСТЬ І БЕЗПЕКА

Як відомо, істотними недоліками твердопаливних котлів є неможливість роботи в повністю автономному режимі і необхідність частого завантаження палива.

Котли STROPUVA позбавлені цих недоліків. У основі управління котла є спеціальний автоматичний клапан — регулювальники тяги — що функціонує від термостатики і не вимагає електроенергії. Це забезпечує абсолютно автономну роботу котла без яких-небудь додаткових автоматичних, електронних і інших пристроїв.

На відміну від котлів на електриці, газі і дизпаливі, де завжди існує небезпека замикання електромережі, вибуху газу або дизпалива — казан STROPUVA абсолютно безпечний в принципі, там просто нічому вибухати.

Проста конструкція і схема роботи котла зрозумілі будь-якому користувачеві з будь-яким рівнем освіти, що виключає яких-небудь складності в експлуатації.

НАДІЙНІСТЬ

Котел STROPUVA забезпечений заводською гарантією 5 років. З моменту початку продажів в 2001 році жоден казан STROPUVA ще не вийшов з ладу.

ЕСТЕТИКА

При досить крупному розмірі котел STROPUVA має дуже ергономічну конструкцію, а це:

— естетичний зовнішній вигляд — циліндрова форма, приємне забарвлення, мінімум зовнішніх деталей, що стирчать
— компактність розміщення — вимагає дуже малого простору для установки і експлуатації
— мінімальне забруднення приміщення котельною.

У Литві, зважаючи на дорожнечу енергоресурсів, велика кількість котлів STROPUVA малої потужності встановлена навіть в квартирах міських будинків!

На тлі інших котлів (в основному, звичайно, твердопаливних), що мають досить грубу складну конструкцію і громіздкий зовнішній вигляд з безліччю углів і деталей, що стирчать, — котел STROPUVA виглядає підтягнуто і елегантно. Це, в принципі, створює НОВУ ЕСТЕТИКУ КОТЕЛЬНОЇ, яка може бути близька загальному стилю будинку.

ВИВІД

Використання твердопаливних котлів дозволяє створити автономну систему опалювання будинку, незалежну від мереж электро- і газопостачання, що вельми актуально для українських умов. Крім того, вартість газу або рідкого палива постійно збільшується, тоді як тверде паливо в ціні стабільно і доступно практично скрізь.

Твердопаливний котел STROPUVA на сьогоднішній день є найекономічнішим котлом серед котлів будь-якого типа, окрім тих, що працюють на магістральному (природному) газі. Серед твердопаливних котлів, STROPUVA також займає перше місце по простоті обслуговування і по збалансованості конструкції, перевершуючи такі котли, як піролізні, газогенераторні і автоматичні котли на пеллетах.

«СанТех-Мир»- офіційний дистриб’ютор STROPUVA в Україні

Увага!